LineLase

Çatlaklar İçin Minimal İnvaziv Lazer Tedavisi

  • Cilt dokusunun ve görünümünün iyileştirilmesi
  • Kolajen yeniden yapılanması
  • Koyu cilt tipleri için de uygundur
  • Minimal invaziv

LineLase ™ nedir ?

LineLase TM, tüm cilt tiplerine uygun, çatlaklara yönelik etkili ve güvenli bir lazer tedavisidir. Cildin genel görünümünü iyileştirirken çatlakların görünümünü yumuşatır ve düzleştirir. Rahat ve agresif olmayan bir işlem olup hastaların hemen normal rutinlerine dönmelerine olanak tanır.

LineLaseTM tedavisi nasıl çalışır ?

LineLase TM, Fotona SMOOTH® sıkılaştırma ile ablatif yüzey yenilemeyi birleştiren 2 adımlı bir prosedürdür.

İlk aşama, cilt sıkılaştırma için ideal olan, tedavi alanına uygulanan, devrim niteliğinde ablatif olmayan Er:YAG SMOOTH® modundan oluşur . Yoğun, kontrollü yüzey dokusu ısıtması, kolajenin yeniden şekillenmesini uyarır ve neokolajenezi başlatır. Etkiler, tedavi edilen alanlarda gevşeklik ve elastikiyette genel bir iyileşme ile sonuçlanır.

İkinci aşama, striaların skar özelliklerini iyileştiren ve yüzeysel kusurları ortadan kaldıran tam veya fraksiyonel Er:YAG ışınıyla cilt ablasyonundan oluşur .

Umut verici sonuçlar ve devam eden araştırmalar

Er:YAG lazerlerle yapılan araştırmalar mükemmel sonuçlar vermiştir. Dr. R. Wanitphakdeedecha tarafından Fotona SMOOTH ® moduyla gerçekleştirilen bir çalışmada hastalarda cilt dokusunda %75’e kadar iyileşme gözlemlendi (bkz. Bilimsel ve Klinik Araştırma sekmesi). En iyi sonuçları elde etmek için, lazer tedavisi çatlakların ortaya çıkmasından sonra mümkün olan en kısa sürede gerçekleştirilmelidir, çünkü erken aşamalardaki çatlakların (Striae rubra) tedavisinde genellikle daha başarılıdır. Cildin büyüklüğüne ve durumuna bağlı olarak tedavi birkaç kez tekrarlanmalıdır.