Laser Lipolysis

Minimum İstirahat Süresi, Optimum Vücut Şekillendirme Sonuçları

Lazer lipoliz, aşırı vücut yağını gidermek için tasarlanmış minimal invaziv bir estetik cerrahi şeklidir. Uyluklar, karın, kollar, boyun ve yüzün bazı kısımları gibi hedef bölgelerdeki fazla yağın küçük bir “anahtar deliği” cerrahi prosedürü kullanılarak hızla çözülmesi için bir lazerin kullanılmasını içerir.

Altın Standart Estetik Teknolojisi

Fotona’nın Q-Switched Nd:YAG lazeri estetik cerrahide altın standart olarak kabul edilmektedir ve lazer lipolizdeki uygulamasının güvenli ve etkili olduğu test edilmiş ve kanıtlanmıştır. Diğer lazer kaynaklarına kıyasla kendine özgü avantajları şunlardır:

  • sudaki nispeten düşük emilimi
  • doğrudan ısıtılan en büyük deri altı doku hacmi
  • Komşu dermal doku üzerinde en küçük istenmeyen termal etki ve
  • kan damarlarını pıhtılaştırma yeteneği önemli ölçüde daha yüksek

Güvenli, Etkili ve Minimal İnvaziv

Fotona’nın lazer lipoliz işlemi genel anestezi kullanılmasını gerektirmez. Lazer ışığının yağ hücrelerinin şişmesine ve yırtılmasına neden olduğu tedavi alanına çok ince bir lazer fiberi yerleştirilir. Yağlar eritildiğinde ya vücut tarafından emilebilir ya da hekim tarafından uzaklaştırılabilir.

Eş zamanlı olarak lazer, istenmeyen yağların alınmasından sonra sarkmasını önlemek için çevredeki cildi de sıkılaştırır. Aslında aynı lazer vücudun başka yerlerinde cilt sıkılaştırma, tonlama ve dokusal iyileştirmeler için de kullanılabilir.

Üstün performans

Tüm Fotona Nd:YAG lazerleri , en geniş seçilebilir atım aralığını sağlamak ve daha fazla prosedür güvenliği sağlamak için VSP (Değişken Kare Atım) teknolojisiyle donatılmıştır . Geleneksel Nd:YAG teknolojileriyle karşılaştırıldığında, Fotona’nın tescilli VSP darbeleri, yalnızca hedeflenen yapılarla sınırlı olan neredeyse anlık sıcaklık artışları yaratır. Kare darbeler en yüksek güçlere daha hızlı ulaşır, sabit kalır ve hemen sıfıra döner. Bu, daha yüksek uzun vadeli başarı oranlarına ve daha kısa iyileşme sürelerine katkıda bulunur.

Fotona’nın XP Line ve SP Line lazerleri, 5 kW’ın üzerinde tepe güçler üreterek cerrahi prosedürlerde daha yüksek hız ve verimlilik sağlar.

Başlıklar ve Aksesuarlar

Fotona’nın özel olarak tasarlanmış, yenilikçi el aleti teknolojisi, lazer darbelerinin tedavi alanına güvenli, hassas bir şekilde kontrol edilen ve en uygun şekilde iletilmesini sağlar. Aşağıdaki başlıklar XP Line lazer sistemleriyle kullanılmak üzere tasarlanmıştır: