Hyperhidrosis

Aşırı Terlemeye Minimal İnvaziv Çözüm

Lazer Aksiller Hiperhidroz Tedavisi hiperhidroz için güvenli, etkili ve minimal invaziv bir çözümdür. Lazer tedavileri tüm cerrahi teknikler arasında en az invaziv olanlardan biridir, bu nedenle yara izi ve hastanın hareketsiz kalması endişe verici değildir.

İkincil Hasar Olmadan Ter Bezlerini Hedefleyin

Hiperhidrozu tedavi etmek için, 1064 nm Nd:YAG lazer ışığı, çevredeki dokuya zarar vermeden ter bezi dokusunu fotoselektif olarak ısıtarak koltuk altı ter bezlerini kalıcı olarak yok etmek için kullanılır. İşlem lokal anestezi altında yapılır ve bir saatten kısa sürede tamamlanır. Tedavinin genel adımları şu şekildedir:

  • Adım 1 – Yerini Belirle : Operasyondan önce koltuk altları iyotla kaplanır ve ter bezlerinin kesin yerini belirlemek için nişasta kullanılır.
  • Adım 2 – Işınlama : İçinden fiber optik içeren bir kanülün geçirildiği 3 mm’lik bir kesi yapılır. Bu optik fiber aracılığıyla ter bezlerini yok eden Q-Switched 1064 nm Nd:YAG lazer ışını ateşlenir.
  • Adım 3 – Çıkarma : Tahrip olmuş bezleri çıkarmak için ızgaralı bir kanül kullanılır.

Tedaviler sırasında maksimum seçiciliği sağlamak için Fotona’nın XP Line ve SP Line lazer sistemleri, lokalize ani yükselişlerin kW aralığındaki güç seviyelerine ulaştığı özel bir Q-Switched moduna sahiptir. Bu, lazerin dokuyu hedeflerken seçici etkisini artırarak tüm cerrahi prosedürler sırasında daha fazla hız, verimlilik ve güvenlik sağlar.

Üstün performans

Tüm Fotona Nd:YAG lazerleri , en geniş seçilebilir atım aralığını sağlamak ve daha fazla prosedür güvenliği sağlamak için VSP (Değişken Kare Atım) teknolojisiyle donatılmıştır . Geleneksel Nd:YAG teknolojileriyle karşılaştırıldığında, Fotona’nın tescilli VSP darbeleri, yalnızca hedeflenen yapılarla sınırlı olan neredeyse anlık sıcaklık artışları yaratır. Kare darbeler en yüksek güçlere daha hızlı ulaşır, sabit kalır ve hemen sıfıra döner. Bu, daha yüksek uzun vadeli başarı oranlarına ve daha kısa iyileşme sürelerine katkıda bulunur.

Fotona’nın XP Line ve SP Line lazerleri, 5 kW’ın üzerinde tepe güçler üreterek cerrahi prosedürlerde daha yüksek hız ve verimlilik sağlar.

Başlıklar ve Aksesuarlar

Fotona’nın özel olarak tasarlanmış yenilikçi başlık teknolojisi, lazer darbelerinin tedavi alanına güvenli, hassas kontrollü ve etkili bir şekilde iletilmesini sağlar. Başlıklar ve diğer aksesuarlar hakkında daha fazla bilgiyi ürün sayfalarında bulabilirsiniz.