Vascular Lesions

Mükemmel Vasküler Çözüm

Lazer tedavileri artık hemanjiyomlar, porto şarabı lekeleri gibi vasküler malformasyonlar, telanjiektaziler, venöz göller ve anjiyomlar dahil olmak üzere birçok vasküler lezyon tipinin çıkarılması için rutin bir prosedürdür.

 

Mükemmel Vasküler Çözüm

Uzun darbeli Nd:YAG lazerler vasküler lezyonların tedavisinde mükemmel çözümü sunar. Fotona’nın uzun atımlı Nd:YAG lazerleri cilde 5-6 mm derinliğe kadar nüfuz ederek son derece etkili tedavilere olanak sağlar. Bağımsız araştırmalar, Nd:YAG lazerlerle tedavi edilen derin hemanjiyomlu hastaların %75’inden fazlasının lezyonda dramatik bir gerileme gördüğünü göstermektedir.

 

Fotona, vasküler lezyonların tedavisi için mükemmel olan, XP Dynamis gibi uzun darbeli Nd:YAG’lı bir dizi sistem sunmaktadır. Ek olarak, Q-anahtarlı KTP’ye sahip çok dalga boylu QX MAX sistemi aynı zamanda vasküler ve pigmente lezyonların giderilmesi için ideal bir platformdur.

 

Fotona’nın 755 nm’lik Alexandrite dalga boyunun çeşitli vasküler lezyon türlerinin tedavisinde güvenli ve etkili olduğu da kanıtlanmıştır. Alexandrite lazerin ciltteki damar yapılarını seçici ve etkili bir şekilde hedefleme yeteneği, çevredeki dokuların etkilenmediği anlamına gelir.

 

Güvenli, Etkili ve Minimal İnvaziv

Vasküler lezyonlar için hedeflenen kromofor intravasküler oksihemoglobindir; bu nedenle termal hasar büyük ölçüde kutanöz kan damarlarıyla sınırlıdır. Lazerden gelen enerji damardaki kan tarafından emilir, ısıya dönüştürülür ve daha sonra damar duvarları yok edilir. Esas olarak lezyonun yüzey katmanlarını etkileyen diğer dalga boylarıyla karşılaştırıldığında, Nd:YAG ve Alexandrite ışığı aynı zamanda altta yatan damar besleme sistemini de hedef alır ve bu da tedavinin uzun vadeli etkinliğini sağlamak açısından önemlidir. Diğer sağlıklı damarlar tedavi edilen bölgeye kan sağladığından ve vücudun bağışıklık sistemi tıpkı bir morlukta olduğu gibi ölü dokuyu temizlediğinden bu işlem son derece güvenlidir.

Üstün performans

Tüm Fotona Nd:YAG lazerleri , lazer enerjisinin cilde derinlemesine nüfuz ederek cilt yüzeyine zarar vermeden termal etkiler yaratmasını sağlayan VSP (Değişken Kare Darbe) teknolojisiyle donatılmıştır . Geleneksel Nd:YAG teknolojileriyle karşılaştırıldığında, Fotona’nın tescilli VSP darbeleri, yalnızca hedeflenen yapılarla sınırlı olan neredeyse anlık sıcaklık artışları yaratır; cilde gereksiz enerji birikmez.

Başlıklar ve Aksesuarlar

Fotona’nın özel olarak tasarlanmış, yenilikçi başlık teknolojisi, lazer darbelerinin tedavi alanına güvenli, hassas bir şekilde kontrol edilen ve en uygun şekilde iletilmesini sağlar. Başlıklar ve diğer aksesuarlar hakkında daha fazla bilgiyi ürün sayfalarında bulabilirsiniz (yukarıdaki bağlantılara bakın)