Onychomycosis

ClearSteps Lazer Onikomikoz Tedavisi

Fotona’nın ClearSteps   Onikomikoz Tedavisi , onikomikozun (ayak tırnağı mantarı) tedavisinde devrim niteliğinde, hasta dostu bir yöntemdir. Etkilenen tırnak ve cilt dokusunun derinliği boyunca eşit şekilde ısıtmak için Nd:YAG lazer ışığının gücünü kullanan, hastanın tırnaklarını enfekte eden parazit mantarları etkili bir şekilde zayıflatıp öldüren basit ve etkili bir prosedürdür .

Yan Etkisi Olmayan, Güvenli ve Etkili

Tırnak yatağının derin, darbe profilli ısıtılması parazitik mantarların öldürülmesini uyarır. Vücudun doğal büyümesi ve bağışıklık süreçleri daha sonra tırnağı bozulmamış durumuna geri getirebilir. Geleneksel yöntemlerle karşılaştırıldığında, lazer ışığının etkileri doku boyunca eşit şekilde yayılır ve ne kimyasal difüzyon sınırlarına (topikal ilaçlarda olduğu gibi) ne de hepatoksik yan etkilerin tetiklenmesine (ağızdan alınan ilaçlarda olduğu gibi) tabi değildir.

ClearSteps  Üç Basit Adımda Gerçekleştirilir:

  • Adım 1: Tırnağınızı törpüleyin. Onikomikoz sırasında tırnak deforme olur ve aşırı büyür, ayrıca kalınlaşabilir. Tırnağın törpülenmesi, lazer ışığının tedavi bölgesine tamamen nüfuz etmesini sağlar.
  • Adım 2: Nd:YAG lazer darbelerini tüm tırnağı kaplayacak şekilde dairesel bir düzende uygulayın. Tırnağın tamamen kaplanması için kirişi hafifçe üst üste getirin. Hasta tırnak boyunca hafif bir ısınma hissi hissetmelidir.
  • Adım 3: Nd:YAG lazer darbelerini tırnak yatağının çevresine ve el veya ayak parmağı çevresine hedefleyin. Çoğu zaman parazitik mantar tırnak yatağının ötesine geçmiştir ve nüksetmeyi önlemek için tırnağı çevreleyen tüm dokulardan yok edilmesi gerekir.

ClearSteps  tedavisi genellikle bir hafta aralıklarla dört kez gerçekleştirilir. Her tedavi sırasında tırnakların tamamı tedavi edilmelidir. Lazer ışığı ayrıca cilt dokusunu enfekte eden mantarları da etkili bir şekilde tedavi edebilir.

Fotona’nın ClearSteps  Onikomikoz Tedavisi , aşağıdaki sistemler de dahil olmak üzere tüm Fotona Nd:YAG lazerlerle gerçekleştirilebilir:

XP Line – etkinlikten ödün vermeden yüksek kaliteli estetik tedavilere değer veriyorsanız ideal bir seçim. Fotona XP lazerlerin kalbinde, son derece geniş bir estetik tedavi aralığı sunmak üzere cerrahi QCW Nd:YAG lazerle birleştirilebilen yüksek performanslı, ablatif olmayan uzun darbeli Nd:YAG lazer bulunmaktadır.

Üstün performans

Tüm Fotona Nd:YAG lazerleri , lazer enerjisinin cilde derinlemesine nüfuz ederek cilt yüzeyine zarar vermeden termal etkiler yaratmasını sağlayan VSP (Değişken Kare Darbe) teknolojisiyle donatılmıştır . Geleneksel Nd:YAG teknolojileriyle karşılaştırıldığında, Fotona’nın tescilli VSP darbeleri, yalnızca hedeflenen yapılarla sınırlı olan neredeyse anlık sıcaklık artışları yaratır; cilde gereksiz enerji birikmez.

Başlıklar ve Aksesuarlar

Fotona’nın özel olarak tasarlanmış, yenilikçi başlık teknolojisi, lazer darbelerinin tedavi alanına güvenli, hassas bir şekilde kontrol edilen ve en uygun şekilde iletilmesini sağlar.